У жовтні українці платитимуть за електроенергію 2,64 грн за кіловат-годину. При чому незалежно від обсягу споживання. Таким же тариф був і у вересні.

Понад те, очікується, що цей тариф не змінюватимуть щонайменш, до закінчення опалювального сезону – тобто, до березня-квітня 2024 року. Річ у тім, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко, що до кінця грудня 2023 року в Україні діє положення про покладання спецобов’язків на учасників ринку електроенергії (ПСО) стосовно забезпечення доступною електроенергією населення. І дію цього режиму мають намір продовжувати.

“Ми продовжуватимемо дію ПСО до кінця опалювального сезону. Тому питання підвищення тарифів навіть не обговорюється”, – сказав міністр.

Графіки відключення електроенергії вже розроблені

Тим часом, в Україні вже розробили графіки відключень світла. Зі свого боку, старший аналітик DiXi Group Богдан Серебренніков висловив припущення, що вони могли бути створені з урахуванням досвіду минулого року щодо інтенсивності пошкоджень та відповідних наслідків для енергосистеми та окремих регіонів

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

“Ймовірно, щоб уникнути цього разу подібних проблем орієнтовні графіки можливих тимчасових обмежень електропостачання були підготовлені заздалегідь. Готуватися таким чином – це нормально і потрібно”, – пояснив Серебренніков.

Втім, можливо, навіть при обстрілах світло українцям не відключатимуть. Як пояснив експерт, “Укренерго” вже “розробляє резервні схеми живлення – щоб уникнути блекаутів у системі чи окремих її частинах”.