В Україні через війну з росією можуть зникнути птахи.

У сюжеті ТСН йдеться, що орнітологи попереджають про зникнення назавжди деяких птахів. Вони також страждають від дій окупантів, вибухів та інших дій ворога.

У Менському зоопарку на Чернігівщині виявили унікальну родину лелек, яка привертає увагу своєю відповідальністю та відданістю. Директорка зоопарку поділилася цікавими деталями про цю пару птахів. Самець лелеки не відлітає до теплих країв навіть узимку, а залишається вдома, щоб стерегти гніздо. З іншого боку, самка повертається до нього ще до того, як сніг повністю зійшов. Ця пара дуже відповідальна і ніколи не залишає гніздо порожнім, особливо важливо це у зв’язку з тим, що їхня домівка знаходиться недалеко від російського кордону.

Зазначено, що стрес від вибухів може негативно вплинути не лише на рівень народжуваності дитинчат, а й на відображення птахів. Так, минулого року рожеві фламінго вперше знайшли свої гнізда в Україні. Науковці підрахували майже дві сотні молодих пташенят.

Раніше фламінго намагалися створити колонію на Херсонщині, але змушені були переїхати на північ – на Тузлівські лимани Одещини через небезпеку, пов’язану з російськими окупантами. Однак навіть там вони не залишилися у безпеці через війну. Науковці побоюються, що фламінго можуть назавжди покинути Україну через ці негаразди.

Птахи стикаються з різними загрозами, такими як поранення та пожежі, а також втрата житла через знищення лісів, що змушує їх шукати нові місця для гніздування.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Науковець Андрій Бокотей попереджає, що навіть гучні вибухи можуть бути смертельними для пернатих. Він зазначає, що барабанні перетинки у птахів надзвичайно чутливі, і як результат, птахи можуть отримати контузії, подібно до людей. Додатково він зауважує, що великі птахи, на відміну від менших, дуже прив’язані до своїх домівок і тому найбільше страждають від воєнних дій.

Бокотей також зазначає, що шанси на виживання для багатьох червонокнижних птахів у степовій зоні мінімальні через те, що їхні традиційні місця розмноження та зимівлі зараз або окуповані, як частина Криму, або перебувають під впливом бойових дій. Він висловлює побоювання, що ці види птахів можуть зникнути в Україні, але можливо з часом повернуться та відновляться.

Однак, відзначається, що ворони є одними з найбільш витривалих до воєнних умов. Орнітолог Геннадій Тищенко зауважує, що вони дуже добре пристосувалися до нових умов.