Брати-зрадники допомогли російським окупантам здійснити масове вбивство у селі Гроза, що на Харківщини. Вони збирали інформацію на ворога та навели ракети.

30-річний Володимир та 23-річний Дмитро Мамони родом з цього села і розуміли, що у кафе після перепоховання військового будуть їхні друзі, сусіди і ті, хто їм розповідав про все. Навідників знайшла Служба безпеки України.

Брати раніше служили у поліції, але після окупації російськими військами частини Харківської області, продалися ворогу. За це вони отримали тільки дрібні посади в так званій “адміністрації”.

Коли брати зрозуміли, що їхнє село та й загалом Харківщину буде деокуповано Силами оборони України, вони виїхали до РФ разом з іншими окупантами. Туди ж поїхали і їхні сім’ї.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Вже в росії зрадники почали створювати свою мережу інформаторів, які перебували на території України. Для цього вони писали друзям та родичам, розпитували, що відбувається в селі, дізнавались про ЗСУ тощо. Так вони і почули про перепоховання захисника України Андрія Козира, який загинув у перші дні повномасштабного вторгнення РФ. Після цього вони почали активно збирати інформацію про запланований похорон. Вони дізналися час та місце проведення поминального обіду. Брати розуміли, що туди прийдуть і ті, хто надавав їм інформацію.

Володимир Мамон передав усі дані та час проведення окупантам, знаючи, що там будуть цивільні. Завдяки цьому російські військові завдали прицільного удару – ракетою “Іскандер” – по людях, які тільки прийшли у кафе. Тоді загинули 53 мирних жителі, серед яких дитина. Тяжкі поранення отримали ще шестеро осіб, за життях яких борються українські медики.