Нині окупований Донецьк, який мучать кремлівські посіпаки своїми пропагандистськими концертами, колись був ледь не столицею культурного життя країни. Там проводили масштабні концерти всесвітньо відомих зірок і українських музичних легенд.

Місто не лише могло гідно прийняти співаків із світовими іменами, а й вмістити всіх українських й іноземних фанатів. Журналісти “Телебачення Торонто” пригадали, яким був український Донецьк до окупації Росією.

Бейонсе

29 серпня 2009 року Бейонсе виступала з концертом на стадіоні “Донбас Арена”. До її приїзду готувалися в усьому місті: в аеропорту, на стадіоні, в готелі “Донбас Палас”. Зірка надіслала українцям багато вимог, але всі вони були виконані.

У певний момент концерту зірка спустилася до глядачів із охоронцями, торкалася їх і дякувала публіці. Коментатори називали Бейонсе найпопулярнішою співачкою світу того часу.

Ріанна

Барбадоська співачка виступала на святкуванні 75-річчя ФК “Шахтар” на тій самій арені. Щоб вона почувалася як вдома, організаторам довелося побудувати гримерку площею 200 квадратних метрів і привезти воду з Америки.

Після концерту зірка назвала Україну “крутою” та подякувала за теплий прийом.

Сергій Жадан

Український письменник і фронтмен рок-гурту “Жадан і Собаки”, який нещодавно розповів, що проходитиме службу у Національній гвардії України, любив виступати в Донецьку в молодості. Він збирав повні зали на своїх культурних вечорах, а близько 10 років тому приїжджав на Донецький Євромайдан.

Свого часу письменник дивувався, що на його літературні заходи приходила публіка. Він припускав, що аудиторія в Донецьку менш зацікавлена українською літературою, але помилився.

Сашко Положинський

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

До окупації екслідер українського гурту “Тартак” регулярно виступав у Донецьку і казав, що атмосфера йому подобалася.

“Перший професійний візит в Донецьк був у 97-му року, я вів шоу. Українською. На концерті виступали “Океан Ельзи”, “Плач Єремії”, “Спалахнув Шифер”. Їздили тоді з цим шоу по всій Україні. В Донецьку прийом був одним з найкращих. Та почалась концертна програма, спершу “Ролікс”, потім “Тартак”. Обидві команди україномовні. Народу прийшло дуже багато, не хотіли пускати зі сцени. Вимагали “на біс” кілька разів. Взагалі не пам’ятаю хоча б одного невдалого виступу в Донецьку”, – казав артист.

На одному з концертів йому хором кричали: “Україна”.