Планомірне знищення корабельно-катерного складу та удари високоточною зброєю по інших військових об’єктах ворога на території Кримського півострова неабияк нервують окупантів. У те, що Сили оборони України дадуть росіянам спокійно господарювати на захопленій території, не вірить уже ніхто.

Ба більше, за останні кілька тижнів зафіксовано нову хвилю “евакуації” сімей російських військових з АРК – причому цього разу вже і з Південного берега.

Захист мосту та дірява ППО

Особливі зусилля російських окупантів спрямовані на захист Кримського (Керченського) мосту. Уздовж нього вони виставили старі баржі – сподіваючись, що бонові загородження зупинять українські морські дрони. У протоці щодня чергують кілька військових катерів.

До того ж російські окупаційні війська перекинули додаткові системи протиповітряної оборони в район міста Керч. Але з нею у росіян вже є великі проблеми через нещодавнє знищення їхніх засобів ППО, зокрема зенітного ракетного комплексу С-400 “Тріумф”. Тепер, за даними партизанського руху АТЕШ, окупанти почали будувати захисні екрани на дорогах, щоб приховати свої засоби протиповітряної оборони.

Сильно занервувалися росіяни і після ударів по поромах “Авангард” та “Конро Трейдер”. Це вони сприйняли як недвозначний сигнал, що готується новий удар по Керченському мосту, оскільки саме пороми залишилися б єдиним варіантом для перевезення людей і вантажів через Керченську протоку після руйнування залізниці.

“Було багато суперечливої інформації, що Кримський міст нібито вже не використовується Росією для постачання свого угруповання військ, проте це не так. Вантажі точно продовжують перекидати по ньому. Просто окупанти намагаються створити таку собі димову завісу (у переносному сенсі), щоб применшити значення мосту, але нашу розвідку не обдуриш”, – каже співрозмовник OBOZ.UA у Силах оборони України.

А наше джерело в Керчі стверджує, що два тижні тому окупанти заборонили своїм рідним їздити Кримським мостом (щоби потрапити до Росії та/або назад на півострів). “Побоюються, що будь-якої миті українці можуть завдати ракетного удару. Причому паніка дійшла вже до того, що під час проїзду мостом на поїзді пасажирам забороняється виходити в коридор вагона”, – поділився співрозмовник.

“Вигнання із раю”

Неспокійно росіянам сьогодні на всій території Кримського півострова, який вони захопили у 2014 році. За 10 років окупації їм так і не вдалося знищити партизанський рух та переконати всіх місцевих мешканців, що “Росія тут назавжди”. Саме тому ФСБ останнім часом посилила терор кримчан, підозрюючи всіх поголовно у допомозі Силам оборони України.

“Тут розвинувся цілий інститут донощиків, окупанти різними методами змушують людей стукати одне на одного. ФСБвці планомірно вибудовують свою агентурну мережу, зокрема намагаються це зробити серед кримських татар, яких вони найбільше побоюються. Але поки що їхні головні очі, якщо можна так висловитися, це росіяни, що переїхали на півострів і асимілювалися”, – розповів наш співрозмовник в українській спецслужбі.

А громадян країни-агресора тут справді багато. Їхнє засилля особливо відчувається в Севастополі, який вважається базою Чорноморського флоту РФ. Але після успішного проріджування ЧФ РФ до рівня флотилії звідси вже поїхало як багато сімей окупантів, так і просто “зальотних”.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

“Удари по десантних кораблях справді викликали паніку серед росіян. Частина офіцерського складу, які вижили, швидко відправили своїх дружин і дітей на материк – до Росії”, – говорить наше джерело у Севастополі.

Сьогодні хвиля “вигнання з раю” (раєм росіяни називають Крим, де цілющий клімат, море і багато фруктів) прокотилася вже і Південним берегом (ПБК), який донедавна вважався досить безпечним. Після успішного ураження у травні об’єктів російської бази ППО на горі Ай-Петрі все змінилося. Тепер про переїзд задумалися вже й родичі російських офіцерів, які осіли в Ялті.

“Деякі окупанти – військові та співробітники спецслужб – раніше привезли сюди дружин з дітьми, а також своїх батьків. Останніх частіше селять не в місті, а в прилеглих селищах – у них набагато комфортніше жити, особливо якщо це приватна оселя. Але зараз стали виставляти на продаж об’єкти, причому це точно не корінні місцеві жителі, а саме росіяни, що понаїхали. Правда, в агентствах нерухомості кажуть, що “не за дешевими цінами”. Мовляв, росіяни вклалися в житло, у його ремонт і хочуть вдало продати. Але є сумніви, що це в них вийде”, – поділилася мешканка Ялти.

У тому, що Україна поверне Крим, вже мало хто сумнівається – питання лише у часі.