Мабуть, немає в Україні людини, яка б не знала, хто така Ніна Матвієнко. Артистка за десятиліття виступів стала справжньою легендою української музики, назавжди увійшовши до історії нашої країни.

Декілька днів тому знаменитості не стало. Рак обірвав її життя на 76-му році життя.

Одразу після трагічної звістки ЗМІ почали підбивати підсумки яскравого життя Ніни Митрофанівни, згадавши і про нелегкі його етапи.

Шлях Матвієнко на вершину творчого Олімпу був по-справжньому тернистим. Народившись у голодні сорокові у багатодітній сім’ї, їй довелося працювати вже з чотирьох років. Крім того, батько майбутньої знаменитості був пияком і регулярно бив дітей, тому втіху маленька Ніна шукала тільки в мамі.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

З 11 років дівчинка, і зовсім, почала жити далеко від батьків у школі-інтернаті. Отримавши атестат, влаштувалась на завод Хіммаш у Коростені, де працювала копіювальницею. Про кар’єру співачки їй тоді доводилося лише мріяти, але пробитися до творчого середовища було неймовірно складно.

Але все ж таки в 1966 році вокалістка-початківець кинула все і поїхала до Києва. Там їй вдалося потрапити до хору їм. Вірьовки, а потім стати його солісткою. Саме у цьому колективі відбулося її професійне становлення, сходження до вершин творчої майстерності та слави.