Міністр закордонних справ Індії Субрахманьям Джайшанкар запевнив, що його країна виступає проти війни та не є “нейтральною”.

Джайшанкар, коли пояснював, чому Україну не запросили на Саміт G20, зробив суперечливу заяву.

“Країни поляризувалися на схід і захід, частково, як результат конфлікту в Україні. І ми перебуваємо в центрі цього, і наша відповідальність — об’єднати розділений світ”, – сказав він.

Очільник МЗС Індії назвав російську війну в Україні “конфліктом” та зазначив, що він, цей “конфлікт” створює проблеми – “з вартістю палива, доступністю та цінами на продовольче зерно, доступом і ціною на добрива”.

“Ніхто не хоче цього конфлікту. Сьогодні світ налаштований на мир. Ми – не нейтральні, ми – за мир, і світ — з нами”, – додав Джайшанкар.

Тим часом віцеканцлер і міністр економіки Німеччини Роберт Габек зауважив, що Індія мала засудити агресію Росії на території України.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

“Не можна залишатися нейтральними, коли існує несправедливість”, – сказав він.

За його словами, Індія мала б визначити, що в Україні не “конфлікт”, а російська війна.

“Я був би дуже радий, і це навіть допомогло б нашим відносинам, якби Індія принаймні знайшла б чіткі слова і сказала, що це агресія, це одностороння агресія, це війна Путіна”, – зазначив Габек.