Російські окупанти з 31 липня заборонять доступ громадянам на Арабатську стрілку, аргументуючи це необхідністю “локалізувати загрозу безпеці” окупованого Криму.

Військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник запасу ЗСУ Роман Світан в інтерв’ю Politeka Online пояснив, навіщо росіянам це потрібно.

Він нагадав, що Арабатська стрілка — це третій перехід між Кримом і материковою Україною. Перший — це Перекоп у районі Армянська, другий — це Чонгар. Чонгарський міст вже під контролем, принаймні оперативним. І третє — це Арабатська стрілка. На Арабатській стрілці розташовано дуже багато полігонів, розташована велика кількість військових об’єктів російських, там дислокуються військові частини.

“Тобто у них завдання чужі очі вимкнути. Розуміючи, що коли ми почали працювати Storm Shadow, то по цих об’єктах легко потрапити, а тікати ж там нікуди, це тонка коса витягнута, стрілка між Кримом і материковою Україною. Її закриватимуть від чужих очей і потім, можливо, використовуватимуть для інтенсифікації перекидання військової техніки з Криму у бік Мелітополя або навпаки з Мелітополя у бік Криму”, — заявив Роман Світан.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

За словами експерта, можливо, що саме по Арабатській стрілці окупанти будуть йти з окупованих територій, оскільки вона веде практично одразу у бік Керчі, Керченського мосту.

Заборона на доступ громадян на Арабатську стрілку є черговим кроком російських окупантів у посиленні контролю над окупованим Кримом. Це також є свідченням того, що російська влада боїться українських ударів по військових об’єктах на Арабатській стрілці.