Україна наполягає на проведенні прямої зустрічі президента Володимира Зеленського з президентом РФ Володимиром Путіним, розраховуючи надати новий імпульс дипломатичному процесу. Для цього Київ уже звернувся до міжнародних партнерів із проханням допомогти в організації переговорів.
Про це під час брифінгу повідомив міністр закордонних справ Андрій Сибіга.
За його словами, українська сторона вже звернулася до Туреччини з пропозицією виступити майданчиком для такої зустрічі. Водночас Київ готовий розглядати й інші варіанти, якщо відповідні ініціативи надійдуть від партнерів.
ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до 3 ОШБр. 🇺🇦
«Ми зараз також виступаємо за зустріч, аби отримати нову дипломатичну динаміку — президент Зеленський, Путін. Ми попросили про це турків, ми попросили ще певні столиці. Ми до турків адресно звернулися. Але якщо інша столиця, крім Москви і Білорусі, організує таку зустріч, ми поїдемо. І для нас це важливо», — сказав Сибіга.
У Києві підкреслюють, що готові до прямих переговорів на нейтральній території, якщо це сприятиме досягненню реальних результатів у дипломатичному врегулюванні.
Онлайн карта боїв