У ніч на 5 квітня Сили оборони України завдали серії ударів по військових та нафтопромислових об’єктах Росії.
У Генеральному штабі ЗСУ підтвердили ураження ключових цілей, зокрема нафтопереробного заводу «Лукойл-Нижегороднафтооргсинтез».
За даними військових, удару зазнав об’єкт у місті Кстово, де після атаки виникла масштабна пожежа. Наразі масштаби пошкоджень уточнюються, однак вже відомо, що підприємство має стратегічне значення для російської економіки та армії.
Йдеться про один із найбільших нафтопереробних заводів країни, який забезпечує пальним, зокрема, московський регіон, де споживається значна частина бензину.

Підприємство також виробляє авіаційне та дизельне пальне, що використовується для потреб російського військово-промислового комплексу.

Крім того, підтверджено ураження інфраструктури порту Приморська — одного з найбільших логістичних вузлів РФ для транспортування нафтопродуктів.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до 3 ОШБр. 🇺🇦
Після атаки на об’єкті також спалахнула пожежа.
Окремо українські військові повідомили про ураження складу авіаційної техніки в окупованих Саках у Криму. Також удари завдавалися по місцях скупчення живої сили противника в різних регіонах, зокрема поблизу населених пунктів на сході та півдні України.
У Генштабі ЗСУ наголосили, що операції з ураження стратегічних об’єктів ворога триватимуть як на тимчасово окупованих територіях, так і в глибині Росії — до повного припинення збройної агресії проти України.
Онлайн карта боїв