У Росії вже з дитячого садка дітей залучають до програм військово-патріотичного виховання.
Замість уроків іноземної мови у школах вводять предмети «Духовно-моральна культура Росії» та «Основи безпеки й захисту Батьківщини». У дитсадках 22 регіонів, включно з Москвою, проходять заняття «Розмови про важливе», де виховують ненависть до «ворогів Росії» та прославляють армію.
У навчальних закладах дітей вчать не лише основ поведінки в надзвичайних ситуаціях, а й військових навичок. Школярі освоюють поводження зі стрілецькою зброєю, застосування безпілотників, маршування та військовий статут. У 12 регіонах витратили 177 млн рублів на макети автоматів, гранат і пістолетів для навчальних цілей.
До шкіл запрошують так званих «героїв СВО», серед яких багато колишніх засуджених. Наприклад, мешканець Самарської області Віктор Тайдаков, раніше судимий за вбивство й зґвалтування, виступає перед дітьми після служби у ПВК «Вагнер». У Челябінській області лекції читає Станіслав Татариков, який мав кілька судимостей за розбій і розкрадання зброї. В Уссурійську ветеран війни Микола Вазіканич, що сім разів сидів у тюрмі, проводить з дітьми гру «Зірниця».

На уроках «Сім’єзнавства» школярів змушують готувати їжу для військових — хлопчики чистять картоплю, дівчатка печуть печиво.

У Дагестані другокласників змусили малювати портрети десантника Абдулаїза Шихабідова, які потім виставили в класі. До навчальних програм включають пісні пропагандистів — Шамана, Газманова, Майданова — поряд із класичними композиторами.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до 3 ОШБр. 🇺🇦
Пропаганда призводить до того, що діти самі потрапляють у небезпечні ситуації. Семикласник Назар Циденов із Бурятії разом із батьком, керівником благодійного фонду, їздить у зону бойових дій, де навіть опинявся під атакою українського дрона.

З 2026 року у школах Росії запровадять новий предмет — «Духовно-моральна культура Росії». Його розробкою займається група під егідою митрополита Тихона (Шевкунова), духовника Володимира Путіна. На цих заняттях планують формувати «цінності» на прикладі «великих людей Вітчизни».
Онлайн карта боїв