У центрі столиці України могла статися масштабна трагедія, проте пильність правоохоронних органів запобігла цьому. Спецслужби викрили злочинний задум, затримавши особу, яка, ймовірно, планувала теракт.

Контррозвідка Служби безпеки України запобігла черговому акту тероризму, який, за даними відомства, був організований російськими спецслужбами в Києві. Увечері 23 липня була затримана жінка, яка, як стверджується, намагалася здійснити вибух у кафе української столиці. 

Жінка намагалася підірвати кафе у центрі Києва (фото)

Для вчинення злочину вона планувала розмістити у закладі два саморобних вибухових пристрої (СВП) із загальною потужністю, еквівалентною майже 1,5 кг тротилу.

Жінка намагалася підірвати кафе у центрі Києва (фото)

За матеріалами справи, російські спецслужби мали намір дистанційно активувати обидва СВП у вечірній час-пік, щоб спричинити максимальну кількість жертв серед цивільного населення. Однак завдяки оперативним діям співробітники СБУ викрили ворожий задум і затримали фігурантку “на гарячому”, коли вона заходила до кафе з вибуховими пристроями, захованими у сумці.

Жінка намагалася підірвати кафе у центрі Києва (фото)

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до 3 ОШБр. 🇺🇦

Розслідування встановило, що російське замовлення виконувала мешканка Києва. Її завербували окупанти, переконавши жінку, що вона нібито виконує завдання Служби безпеки України. Це свідчить про підступні методи ворога, що намагається діяти “під чужим прапором”, використовуючи дезінформацію для досягнення своїх злочинних цілей.

Жінка намагалася підірвати кафе у центрі Києва (фото)

Наразі СБУ встановлює, яким чином фігурантка отримала вибухові пристрої. Задокументовано, що вона отримала від російського куратора геолокацію місця запланованого вибуху, де мала залишити вибухівку. У затриманої вилучено мобільний телефон, що містить докази її контактів з окупантами.