Анатолій Шарій — колишній журналіст, який залишив Україну ще у 2012 році, коли проти нього було порушено кримінальні справи за хуліганство та фальсифікацію повідомлень про злочини. Згодом він отримав політичний притулок у Литві.
З 2014 року Шарій активно займався блогерством, регулярно підтримуючи пропагандистську риторику та сам Кремль. Він був частим гостем медіа, пов’язаних з олігархом та екснардепом Віктором Медведчуком, і став відомою фігурою в інформаційній війні проти України.
Вінницький міський суд визнав проросійського блогера Шарія винним у державній зраді та призначив йому 15 років позбавлення волі. Крім цього, суд постановив конфіскувати його майно, зокрема акаунти в Telegram і на YouTube, через які він поширював проросійську пропаганду.
Вирок було оголошено заочно, оскільки Шарій наразі перебуває в Іспанії. Про рішення суду блогер сам повідомив у своєму Telegram-каналі, оприлюднивши відповідні документи.
Згідно з опублікованими матеріалами, Шарія визнано винним за статтями 28 та 111 Кримінального кодексу України — державна зрада, вчинена у воєнний час у складі групи осіб за попередньою змовою. Строк відбування покарання почнеться з моменту його фактичного затримання.
Слідство встановило, що Шарій неодноразово співпрацював з Федеральною службою безпеки Росії (ФСБ). За даними СБУ, він був залучений до створення постановочних відео з українськими військовополоненими та брав участь в інформаційних операціях проти України після початку повномасштабного вторгнення.
ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до 3 ОШБр. 🇺🇦
Спецслужба також повідомила, що до цієї діяльності його залучив Антон Шевцов — колишній керівник поліції Вінницької області, який нині переховується в тимчасово окупованому Севастополі. Разом із Шарієм працював ще один обвинувачений — колишній український правоохоронець, який із 2018 року також співпрацював із ФСБ, перебуваючи в Криму.
За словами СБУ, ці особи створювали пропагандистські відео, покликані дестабілізувати українське суспільство та дискредитувати ЗСУ. Оскільки обидва засуджені наразі переховуються від правосуддя, вживаються заходи для їхнього розшуку та притягнення до відповідальності.
Онлайн карта боїв