Китай активно розширює свої військові можливості, будуючи нові баржі спеціального призначення, здатні доставляти важку техніку, включно з танками, безпосередньо на узбережжя Тайваню.

За даними Naval News, на китайських корабельнях будують щонайменше п’ять амфібійних барж з унікальними конструкціями. Вони обладнані довгими платформами, які можуть досягати прибережних доріг або твердих поверхонь, навіть якщо пляж не підготовлений. Їх довжина перевищує 120 метрів, а ззаду передбачена відкрита зона для швартування інших суден та вивантаження техніки.

Баржі оснащені підйомними стійками для стабілізації навіть у складних погодних умовах і можуть слугувати мобільними причалами. За своєю конструкцією вони нагадують порти, створені союзниками під час Другої світової війни для висадки в Нормандії.

Експерти вважають, що ці баржі можуть бути частиною стратегії Китаю для можливого вторгнення на Тайвань. Їх конструкція дозволяє висаджувати техніку на непідготовлених ділянках узбережжя, що значно ускладнить оборону острова. Крім того, вони дають можливість створювати мобільні порти, не залежачи від традиційної портової інфраструктури.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до 3 ОШБр. 🇺🇦

Будівництво нових барж відбувається на підприємстві Shipyard International (GSI) на острові Лунсюе, яке також займається розробкою інноваційних суден, зокрема безпілотних надводних кораблів і легких авіаносців.

Аналітики оборони розглядають створення таких барж як серйозний сигнал про готовність Китаю до активних дій проти Тайваню. Їх функціональність дозволяє значно розширити можливості для висадки військових сил, що посилює напруження у регіоні.