В Україні спостерігається значне прискорення інфляції, яка у червні досягла 4,8% річних. Це найвищий показник з жовтня 2022 року.

Головною причиною зростання цін є подорожчання електроенергії для населення з 1 червня 2024 року, яке, за оцінками Держстату, сягнуло 63,6%.

Окрім електроенергії, значно подорожчали залізничні пасажирські перевезення (на 10%). Водночас завдяки зниженню цін на початку року, дешевшали одяг та взуття (на 2,5%).

Харчові продукти у червні подорожчали помірно – на 0,5%. Найбільше зросли ціни на яйця (+15,5%) та цукор (+3,2%). Водночас молоко (-0,7%) та м’ясо (-0,6%) подешевшали.

Річна інфляція (до червня 2024 року) досягла 4,8%, що значно вище показників у Польщі (2,6%), Угорщині (3,7%) та Європейському Союзі загалом (2,5%).

Зростання інфляції негативно впливає на витрати бізнесу, споживчий попит та призводить до девальвації гривні, яка за перше півріччя втратила 8,4% своєї вартості.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

У другій половині року інфляція може додатково зрости через підвищення акцизів на паливо.

Національний банк прогнозує, що річна інфляція в Україні до кінця року становитиме 8,2%.