Згідно зі статтею The New York Times, Росія навряд чи зможе захопити значні територіальні здобутки в Україні в найближчі місяці через погану підготовку своїх військ і ефективну оборону України, підкріплену західними боєприпасами.

Американські офіційні особи, на яких посилається видання, вказують, що попри спроби Росії захопити території навколо Харкова і відновити наступ на сході України, ці зусилля були невдалими і призвели до великих втрат.

Динаміка війни змінилася, і тепер на користь України, яка міцно тримає свої позиції. Проте наступні місяці будуть важкими для українських сил, попереджають експерти.

На саміті НАТО, який відбудеться цього тижня у Вашингтоні, лідери Альянсу планують оголосити про нове фінансування для України та координацію постачань зброї, а також підтвердити обіцянку про майбутнє членство України в НАТО.

За словами аналітика Майкла Кофмана, великого прориву з боку Росії зараз не очікується, хоча українським силам доведеться мати справу з тривалими бойовими діями.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

З огляду на поточну ситуацію на фронті, ані Росія, ані Україна не можуть істотно змінити свої позиції. Експерти стверджують, що основна мета Сполучених Штатів – зробити Україну безпечною, демократичною і європейською, що вимагає довгострокових інвестицій для підтримки оборони та виснаження ресурсів Росії.

Американські офіційні особи також визнають, що хоча повернення всієї окупованої території може бути важким для України, зміцнення її зв’язків із НАТО та Європейським Союзом може стати важливішим досягненням.