У ніч на середу, 10 липня, в небі над Україною помітили сяючий об’єкт незвичної форми, який у мережі відразу охрестили “НЛО”.

Про цю інформацію повідомив Alpha Centauri.

Як пізніше з’ясувалося, це був проліт другого ступеня нової ракети європейського космічного агентства Ariane-6. Повідомляється, що у вівторок, 9 липня, ESA і компанія Arianspace здійснили перший успішний пуск ракети нового покоління Ariane-6.

“Ракета відпрацювала “на відмінно”: від етапу старту і до відокремлення корисного навантаження”, – сказано в повідомленні.

Восени 2023 року генеральний директор ESA Йозеф Ашбахер, анонсуючи пуск ракети, зазначав, що перший політ тестовий, його завдання – виведення на орбіту великого обсягу обладнання.

Ariane-6 має замінити важкі ракети Ariane-5, які використовували для запусків із космодрому Куру у Французькій Гвіані з 1996 до 2023 року. Перший запуск запланували ще на 2020 рік, але його неодноразово переносили. Зокрема, через пандемію Covid-19 і вторгнення Росії в Україну.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦