В Україні залишається дуже складною ситуація з електроенергією. Покращення очікується від 20 липня – уряд прогнозує менш тривалі знеструмлення.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду пояснив, що знеструмлення пов’язані як з наслідками масових обстрілів, так і через спеку – зростає споживання електроенергії.

“Завершаться ремонтні роботи на деяких об’єктах генерації, що збільшить потужність в енергосистемі. Таким чином відключення будуть не такими тривалими”, — заявив прем’єр-міністр.

Таким чином, додав Шмигаль, вже у двадцятих числах липня ситуація з електропостачанням може покращитися.  

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Водночас уряд впроваджує комплекс заходів для підвищення енергетичної стійкості громадян та бізнесу. Зокрема, громадяни зможуть отримати кредити під 0% на суму до 480 тис. грн терміном на 10 років для встановлення сонячних і вітрових установок, а також систем накопичення електроенергії.

Малий і середній бізнес матиме доступ до пільгових кредитів до 150 млн грн на строк до 10 років під 5-7-9% річних для встановлення газової електрогенерації. Для бізнесу на територіях, що межують із зоною бойових дій, процентна ставка знизиться до 1-5% на перші два роки, а з наступного року кредити на інвестиційні цілі можна буде взяти під 5% річних.