У китайській провінції Хенань, місті Гуньї, під час випробувань ракети-носія Tianlong-3 сталася аварія, повідомляє видання Spacenews. Випробування проводила китайська приватна космічна компанія Space Pioneer. Інцидент стався під час статичних вогневих випробувань першого ступеня ракети, коли несподівано ступінь відокремився від стартового майданчика і піднявся в небо, що не було передбачено планом.

На кадрах з місця події видно, що ракета злетіла, після чого її бортовий комп’ютер відключився, і вона впала на землю приблизно за півтора кілометра від полігону. Впавши, ракета вибухнула, ймовірно через надлишкову кількість палива у баках. Компанія Space Pioneer заявила, що причиною аварії стала “несправність конструкції з’єднання корпусу ракети з випробувальним стендом”. Також серед можливих причин називають надто велику тягу двигунів — по 110 тонн кожен.

китай ракета

Влада провінції Хенань стверджує, що внаслідок вибуху ніхто не постраждав. Ракета впала в гірській місцевості, вдалині від житлових кварталів Гуньї, де проживає 800 тисяч людей. Частини щаблі ракети розкидало у безпечній зоні, що запобігло жертвам. Під час падіння уламків сталася локальна пожежа, яку оперативно загасили.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Видання Space News зазначає, що подібні інциденти нерідкі під час статичних вогневих випробувань ракет, проте випадок, коли ступінь ламає кріплення і самовільно запускається, є унікальним. Експерти видання вважають, що подібні випадки вказують на необхідність додаткових перевірок і удосконалення технічних рішень.

Ракета-носій Tianlong-3 розроблена для виведення на орбіту супутників зв’язку і створена як аналог американської ракети Falcon 9 компанії SpaceX Ілона Маска. Планується, що цю ракету можна буде використовувати багаторазово, що робить її перспективною для майбутніх космічних місій Китаю.