В Україні призупинено набір на платну аспірантуру до 1 січня 2025 року. Рішення ухвалило Міністерство освіти та науки України.

Це рішення стосується не лише зарахування на навчання, але й поновлення на денну або дуальну форми здобуття освіти.

Зазначається, що аспіранти не зможуть подавати документи для вступу на платну форму навчання до аспірантури.

Проведення конкурсів для зарахування на платну аспірантуру буде зупинено. Заклади вищої освіти не зможуть укладати договори про навчання з платними аспірантами.

Зарахування на платну аспірантуру буде неможливим.

Аспіранти не зможуть поновити навчання на денній або дуальній формі, окрім випадків, передбачених нижче. Переведення з заочної форми на денну або дуальну стає недоступним.

Хто може продовжити навчання:

Вагітні та породіллі: аспірантки, які мали перерву у навчанні у зв’язку з вагітністю та пологами, зможуть продовжити навчання.

Звільнені з військової служби: особи, звільнені з військової служби після 24 лютого 2022 року, зможуть поновити навчання.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Медики та фармацевти: студенти, які поновлюють навчання за медичними або фармацевтичними спеціальностями, зможуть продовжити навчання.

Академічна відпустка: особи, яким було надано академічну відпустку тривалістю не більше одного року, зможуть поновити навчання.

Курсанти: курсанти вищих військових навчальних закладів, закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти зможуть поновити навчання.