У Кремлі відреагували на повідомлення про те, що боєприпаси з Сербії, яка традиційно вважалася союзником Москви, опосередковано потрапляли до України.

Про це пише Newsweek.

У відповідь на запитання про продаж Сербією боєприпасів речник Кремля Дмитро Пєсков сказав, що “ми бачили і чули ці заяви пана Вучича”. Він додав — “ми розглянемо цю тему в контактах з нашими сербськими друзями”.

Напруженість між Сербією та РФ

Напруженість між Белградом і Москвою виникла від початку війни, коли президент Сербії Александар Вучич назвав Україну “дружньою країною” і заявив, що окуповані Росією Крим і Донбас є українськими суверенними територіями.

Цей баланс у зв’язках з Україною та Росією підкреслює звіт Financial Times у суботу про те, що сербські експортні боєприпаси на близько 800 мільйонів євро (855 мільйонів доларів) потрапили до України через треті сторони.

Боєприпаси від Сербії

Вучич сказав – попри те, що Сербія не може експортувати до України чи Росії, у неї були контракти зі США, Іспанією, Чехією та іншими країнами, і “що вони з цим зрештою зроблять – це їхня робота”.

За словами белградського політичного аналітика Нікола Міковича, Вучич бачить угоду як “чудову комерційну можливість” і, всупереч уявленням Заходу, Белград не є союзником Росії, оскільки засудив її вторгнення до України та підтримав антиросійські позиції.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Уряд Сербії відкрито підтримує Україну політично та дипломатично, також він опосередковано озброює Київ”, – сказав Мікович Newsweek.

Водночас Москва терпить кроки Вучича, тому що Кремль прагне зберегти вдома ілюзію, що існує європейська країна, яка не підтримує антиросійську позицію.

Так звані витоки з Пентагону 2023 року свідчать про те, що Сербія нібито зобов’язалася поставити або вже поставила летальне озброєння Києву.