В Україні зростає кількість випадків застрягання в ліфтах через часті відключення світла. Це може призвести до тривалого перебування у пастці, тому важливо знати, як правильно діяти в такій ситуації.

Перш за все, зберігайте спокій і не панікуйте. Рівномірне дихання допоможе зберегти ясність думок і приймати правильні рішення. Використовуйте аварійний зв’язок у ліфті для повідомлення диспетчера про своє становище або зателефонуйте з мобільного телефону до рідних, друзів чи служби порятунку (101).

Не намагайтеся самостійно виходити з ліфта, це може бути небезпечно і призвести до серйозних травм. Якщо немає зв’язку, спробуйте привернути увагу інших людей, стукаючи по дверях ліфта або голосно кличучи на допомогу.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Поки чекаєте на диспетчерів, зніміть верхній одяг, якщо стало жарко, і економте енергію свого мобільного телефону або ліхтарика. Якщо відчуваєте себе погано, сядьте на підлогу і витягніть ноги, щоб полегшити дихання.

Щоб уникнути таких ситуацій, плануйте свій час так, щоб перестати користуватися ліфтами за 30-40 хвилин до початку відключення світла. Збережіть номер телефону гарячої лінії, яка обслуговує ліфт, і підготуйте набір безпеки з водою, їжею, ліхтариком та іншими необхідними речами.