Внаслідок підриву Каховської ГЕС російськими військами, Україні було завдано збитків на суму 2,5 млрд євро. Саме на цю суму “Укргідроенерго” планує подати позов до міжнародного арбітражного суду.

Про це в інтерв’ю DW розповів генеральний директор “Укргідроенерго” Ігор Сирота.

З його слів, російська сторона отримала повідомлення з вимогою компенсації, і на відшкодування збитків відведено термін у шість місяців.

“Ми знайшли спосіб поінформувати Росію – це зроблено за допомогою наших європейських друзів. Ми маємо підтвердження, що канцелярія, президент, МЗС та інші відповідні структури Росії отримали цю претензію”, – пояснив Сирота.

Гендиректор “Укргідроенерго” зазначив, що багато юридичних компаній готові представляти Україну у судовому процесі щодо компенсації збитків від Росії. “Ця робота ведеться за підтримки міжнародних донорів”, – додав він.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Ігор Сирота також нагадав, що зруйноване Каховське водосховище було найбільшим у каскаді Дніпра, і його знищення призвело до втрати 35% прісної води в країні. Це також вплинуло на судноплавство та можливість наповнення водосховища, а також охолодження ставок для Запорізької атомної станції. 

“Ми спостерігаємо обміління колодязів та розуміємо, що буде засолення ґрунтів”, – перерахував він наслідки підриву.