В Ірландії мають намір закрити безліч центрів, які надають житло українським біженцям. Безліч готелів та громадських об’єктів, де тимчасово проживали українці, буде повернуто для місцевого використання.

Про це повідомив прем’єр-міністр країни Саймон Харріс, передає breakingnews.ie.

Незабаром в Ірландії закінчується майже 70 контрактів на розміщення українських біженців. Це стосується готелів та інших громадських об’єктів, які використовувалися для надання житла біженцям із України. Ці об’єкти будуть повернуті до місцевого використання.

«У графстві Керрі ми змогли повернути в експлуатацію два готелі, які використовувалися для мігрантів. Є 68 контрактів, які зараз використовуються для розміщення українців та які не будуть продовжені. Ми побачимо, що багато готелів та інших об’єктів повертаються їхнім громадам», – заявив глава уряду.

Департамент інтеграції зазначив, що найближчим часом закриється значна кількість місць, де розміщувалися українські біженці. Ці зміни пов’язані із запровадженням нової політики надання житла на 90 днів, що сприяє звільненню місць. У відомстві також повідомили, що біженці щодня залишають надане житло, щоби самостійно облаштуватись.

Переїзди біженців на нові місця проживання з центрів, з якими влада припинить контракти, планують на літні місяці, щоб мінімізувати вплив на навчання дітей у школах.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

З 14 березня в Ірландії змінилася програма допомоги новоприбулим біженцям з України. Розміщення за рахунок держави тепер надається лише на 90 днів, а не безстроково, як раніше, при цьому виплати становлять 38,80 євро на тиждень на дорослого, а не 220 євро. Після виїзду із державного житла виплати збільшуються.

В останні місяці кількість українських біженців, які прибувають до Ірландії, значно скоротилася. Наприклад, у лютому щодня прибувало 25 осіб на день, тоді як у грудні 2023 року – у середньому 70 осіб. З державного житла у лютому виїжджали 37 осіб на день.

З 14 травня влада Ірландії ще більше посилила програму підтримки. Для всіх біженців, які живуть у центрах розміщення з харчуванням, які оплачує держава, виплати скоротили до 38,80 євро на тиждень.