Міністр юстиції України Денис Малюська в ефірі телемарафону роз’яснив позицію щодо мобілізації засуджених та наголосив на відмінностях від підходу, який використовується в Російській Федерації. 

На відміну від Росії, де до лав окупаційної армії кидають навіть маніяків та серійних вбивць, Україна має більш жорсткі критерії відбору ув’язнених для мобілізації.

Малюська пояснив свою попередню заяву про те, що до війська можуть йти засуджені за одне вбивство. Він підкреслив, що йдеться про всі види вбивств, як умисні, так і з необережності.

“Наші в’язні йдуть воювати не для того, щоб розважатися, а щоб вбивати ворога. Досвід вбивства в минулому не завжди є перешкодою для того, щоб стати хорошим солдатом”, – вважає міністр.

Однак, він зазначив, що, за винятком вбивств з особливою жорстокістю або вбивств двох і більше осіб, інші злочини часто вчиняються людьми, які є менш небезпечними для суспільства, ніж, наприклад, рецидивісти, які неодноразово грабували людей з використанням холодної зброї.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

“Людина іноді може вчинити злочин під впливом емоцій, але після відбуття покарання її психологічний стан та ставлення до життя можуть суттєво змінитися, а небезпека для суспільства зменшитися”, – каже міністр.

Малюська порівняв засуджених за одне вбивство з рецидивістами, які зробили злочинність своїм способом життя. За його словами, небезпека для суспільства з боку людей, які вчинили одне вбивство, значно менша, ніж з боку тих, хто постійно грабує та нападає на людей.