В Україні ціни на огірки встановили новий рекорд з початку війни, опустившись до найнижчого рівня за цей період.

За словами аналітика плодоовочевого ринку з проєкту EastFruit Євгена Кузіна, гуртові ціни на огірки у весняний сезон зараз становлять 35-40 гривень за кілограм. Це пояснюється сприятливою погодою у цьому році та зменшенням попиту на цей овоч.

Сезон українських огірків розпочався серединою березня, а тепла погода у квітні сприяла їхньому швидкому дозріванню, що також вплинуло на зниження цін.

На початку весни ціни на огірки коливалися в межах 65-100 гривень за кілограм, а зараз на гуртовому ринку “Шувар” вони складають 35-40 гривень за кілограм.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Щодо роздрібних цін, у квітні вони коливалися від 109 до 193 гривень за кілограм, залежно від сорту овочів. Наприклад, гладкі огірки коштували 128,18 гривні за кілограм, довгоплідні – 109,30 гривень, короткоплідні – 112,39 грн, а огірки сорту “Естафета” – 193,79 грн за кілограм.

Проте, станом на 14 травня, у найбільших мережах супермаркетів ціни на огірки стали більш прийнятними для споживачів: від 59 до 80 грн за кілограм.