Розслідувальна група Conflict Intelligence Team (CIT) оприлюднила альтернативну версію вибуху, який зруйнував під’їзд багатоповерхівки в Бєлгороді 12 травня.

Версія Міноборони РФ про те, що в будинок влучив фрагмент збитої української ракети “Точка-У”, ґрунтується на непереконливих аргументах, стверджують розслідувачі.

CIT, проаналізувавши фото- та відеоматеріали з місця події, дійшли висновку, що з більшою ймовірністю в будинок влучив боєприпас російського походження.

Ось дві основні версії CIT:

1. Збита зенітна ракета комплексу С-300:

Напрямок вибуху та руйнувань вказує на те, що удар йшов з північно-східного боку. Це суперечить траєкторії української “Точки-У”, яку нібито збила російська ППО.

Масштабні руйнування могли приховати сліди розльоту осколків, характерні для зенітних ракет.

Бойової частини ракети С-300 могло бути достатньо для обвалу під’їзду.

2. Позаштатне сходження авіаційної бомби:

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Незадовго до вибуху в Бєлгороді повідомлялося про застосування плануючих авіабомб по Харківській області.

Використання подібних бомб з УМПК (універсальний модуль планерування та корекції) могло призвести до подібного руйнування.

CIT наголошує, що наразі неможливо остаточно визначити тип боєприпасу, який влучив у будинок. Проте, з високою ймовірністю йдеться про дії з боку російських військ.