У США заявили, що хочуть завершити війну в Україні до кінця 2024 року.

За словами заступника радника Білого дому з питань нацбезпеки Джонатана Файна, США хочуть, щоб українці опинилися на таких позиціях, за яких Росії доведеться ухвалювати рішення: або сісти за стіл переговорів на умовах, прийнятних для України, або матиме справу з сильнішою Україною, що спирається на потужнішу промислову базу в США та Європі та всередині України, а також здатні знову розпочати наступ.

Для реалізації цього плану США планують виділити Україні 61 мільярд доларів допомоги. Ці кошти будуть спрямовані на закупівлю зброї, обладнання та надання гуманітарної допомоги.

У Києві позитивно сприйняли заяву США. Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна готова до продовження боротьби до перемоги.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Однак, щоб реалізувати план США, потрібно розв’язувати проблему з наданням допомоги Україні в Конгресі США. Республіканці блокують надання допомоги, вимагаючи від Демократичної партії піти на поступки у питаннях внутрішньої політики.

Якщо Конгрес США ухвалить пакет допомоги Україні, це стане потужним сигналом Росії, що США і їхні союзники не збираються залишати Україну наодинці.