У Закарпатській області чоловіка з магазину забрали до Територіального центру комплектування і соціальної підтримки, визнавши придатним для проходження військової служби, але суд ухвалив несподіване рішення.

Утім, чоловік відмовився від мобілізації та пішов до суду. Він заявив, що не отримував повістки і він не ухилявся від служби у Збройних силах України. Про це йдеться у вироку Тячівського районного суду Закарпаття.

Інцидент стався 26 лютого 2022 року, але після визнання його придатним та вручення повістки, до пункту збору на відправлення він не прийшов.

На суді військовозобов’язаний сказав, що того дня повертався додому з Києва, де був до цього на заробітках. Просто у магазині його затримав військкомат та одразу забрав. Там він нібито пройшов військово-лікарську комісію, згідно з якою той виявився придатним до служби.

За словами жителя Закарпаття, що він не проходив медкомісії, а його тільки запитали, чи має якісь хвороби. Той сказав, що у нього вроджена вада серця та психічні проблеми, він стоїть на обліку у нарколога.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Після цього військкомат відпустив чоловіка додому і сказав прибути до ТЦК та СП наступного дня. Призовник наголосив, що не отримував жодного офіційного документа. У військкоматі навпаки повідомили, що вручали йому мобілізаційне розпорядження, від якого чоловік відмовився.

Суд вирішив, що військкомат припустився технічної помилки, заповнюючи мобілізаційне розпорядження, оскільки не зафіксували відмову військовозобов’язаного від проходження служби у ЗСУ. Чоловіка була виправдано і відпущено на волю.