Один з керівників палестинського терористичного угруповання ХАМАС Халед Машаль зробив заклик до мусульман усього світу влаштувати погром для євреїв в п’ятницю, 13 жовтня.

Його заклик був оголошений 11 жовтня та спрямований на мобілізацію для джихаду. Машаль закликав усіх, хто не готовий брати участь в збройній боротьбі, підтримувати ХАМАС фінансово.

Ізраїль, обережно реагуючи на цей заклик, закликає своїх громадян по всьому світу бути пильними та уникати масових скупчень людей. Поліція на території Ізраїлю перебуває в повній готовності, і вже декілька країн вживають заходів для забезпечення безпеки єврейських громад, установ і закладів.

Ситуація в Європі також насторожує. У деяких країнах були скасовані заняття в єврейських школах з міркувань безпеки. Литва та інші країни призначили поліціянти патрулювати вулиці біля єврейських об’єктів.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

З іншого боку, велику акцію на підтримку Ізраїлю влаштували в Нью-Йорку, де проживає найбільша у світі єврейська громада. Ізраїльтяни також отримали підтримку в Токіо, що було приємним сюрпризом для них.

Усередині Ізраїлю триває військова операція в Секторі Гази, де ЦАХАЛ закликає місцевих мешканців залишити північну частину цього регіону. Бойовики ХАМАС приховуються в тунелях під цивільними об’єктами, у тому числі будинками лікарнями та школами. У цей час ЦАХАЛ проводить бомбардування Сектору Гази.