Валерій Залужний згадав про свою першу розмову з американським генералом Марком Міллі після початку широкомасштабного вторгнення Росії. Про це головнокомандувач ЗСУ розповів в інтерв’ю The Washington Post.

За словами Залужного, під час розмови він запросив у США підтримку у вигляді авіації, повідомивши, що українська армія в даний момент має лічені одиниці бойових літаків.

Міллі ж сприйняв це прохання скептично, озвучивши у відповідь дані американської розвідки щодо загальної чисельності авіапарку України.

Залужний, у свою чергу, наполягав, що ці цифри невірні, а потім «почувався так, ніби розмовляв сам із собою».

Після цієї розмови Залужний та Міллі припинили спілкування на тиждень, але незабаром український генерал зрозумів, що зробив величезну помилку.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

“Насправді це була катастрофа”, – визнав головнокомандувач ЗСУ, додавши, що саме Міллі згодом об’єднав навколо ідеї допомоги Україні всіх західних союзників і став ключовою фігурою в цьому процесі.

Самі генерали невдовзі стали близькими друзями.