Принцеса Уельська Діана померла вранці 31 серпня 1997 року після того, як її автомобіль розбився в тунелі Понт-де-л’Альма у Франці. Їй було 36 років. Її бойфренд, єгипетський бізнесмен Емад «Доді» Файєд, і водій Mercedes-Benz W140 Анрі Поль були оголошені мертвими одразу на місці події. Охоронець Діани, Тревор Ріс-Джонс, пережив аварію з серйозними травмами.

Сама принцеса Уельська отримала смертельні травми в автокатастрофі, однак ще певний час після ДТП вона була живою. Її терміново доставили до лікарні Піті-Сальпетрієре, де діагностували струс мозку, перелам руки, поріз стегна та значні травми грудної клітки.

Після двогодинної операції з її порятунку лікарям не вдалося змусити серце Діани битися належним чином, і вона так і не прийшла до тями. Діана померла від внутрішньої кровотечі о 4:53 ранку.

Як повідомляє видання stylecaster, Діана вимовила свої останні слова відразу після того, як її витягли з-під уламків авто.

Повідомляється, що пожежник, який очолював групу реагування, був останньою людиною, яка розмовляла з Діаною перед тим, як її терміново доставили до лікарні Піті-Сальпетрієре, де вона й померла.

Пожежник, що був на місці аварії, розкрив її останні слова, які вона сказала перед смертю, в інтерв’ю The Independent. Ксав’єр Гурмелон стверджує, що принцеса Уельська запитала: «Боже мій, що сталося?».

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Гурмелон розповів, що йому вдалося змусити принцесу Діану знову дихати після компресії грудної клітки: «Звичайно, це було полегшення, тому що як особа, що надає першу допомогу, ти хочеш рятувати життя — і я думав, що це зробив».

Однак, коли Гурмелон дізнався, що вона померла від отриманих травм наступного дня, він сказав: «Тепер я знаю, що були серйозні внутрішні травми, але весь цей епізод все ще в моїй пам’яті. Спогад про ту ніч залишиться зі мною назавжди».

Лікар Фредерік Майльєз, який проїжджав тунелем під час аварії, розповів, що Діана прокинулася від болю внаслідок аварії. «Вона продовжувала говорити, як сильно їй боляче», — сказав він.