31 липня в церковному календарі – день пам’яті преподобного Іоанна Печерського. Будучи монахом Києво-Печерської лаври, він жив в Київській Русі в XII столітті. Ченцем став ще в юному віці, адже з дитинства намагався дотримуватися суворого способу життя: багато молився, їв лише хліб, пив воду, носив легкий одяг навіть взимку. Помер 1160 року в Києво-Печерському монастирі.

Що не можна робити в цей день

  • Не варто йти в баню з натільним хрестиком — дух бані може прогніватися і задушити.
  • Не дозволено виходити на вулицю після заходу сонця.
  • Краще відмовитися від підмітання підлоги цього дня.

Народні прикмети і традиції на 31 липня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: спека вказує, що в грудні будуть сильні морози;
  • на верхівках дерев видніються шишки, а знизу їх немає — морози почнуться не раніше січня;
  • вже почало жовтіти листя на березі, осінь прийде рано;
  • активно плетуть свої сіті павуки — суха погода встановиться надовго;
  • яка погода в останній день липня, такою вона буде і восени.

В цей час закінчувалися жнива, тому селяни починали освячувати серпи, щоб і наступного року ці знаряддя могли послужити їм вірою та правдою. Активно заготовляли і різні варення, соління, маринади, адже вже не за горами зима, коли всі ці продукти знадобляться.

Погода на 31 липня

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Сьогодні, 31 липня, в Києві хмарно, в другій половині дня дощ, який буде йти до вечора. У Львові похмуро, проясниться лише ввечері, вдень можливий дрібний дощ. У Харкові ясний ранок, але потім небо вкриється хмарами, без опадів. В Одесі перша половина дня ясна, потім хмарно, опадів не очікується.

Температура повітря в Києві +21 вдень та +19 вночі. У Львові +24 вдень та +16 вночі. У Харкові +27 вдень та +18 вночі. В Одесі +25 вдень та +21 вночі.