Українська фехтувальниця Ольга Харлан отримала можливість виступити на Олімпійських іграх у Парижі 2024 року навіть у тому випадку, якщо їй не вдасться кваліфікуватися на турнір.

Нашу землячку таким чином підтримав Міжнародний олімпійський комітет (МОК) після її відсторонення від ЧС-2023 у Мілані за відмову тиснути руку російській суперниці.

Про це йдеться у листі президента МОК Томаса Баха, якого на своїй сторінці у Facebook опублікував президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт. У зверненні до Ольги глава МОК висловив жаль у зв’язку з її дискваліфікацією на першості та тим, що таким чином вона втратила важливі очки для виходу на ОІ.

“Враховуючи вашу унікальну ситуацію, МОК виділить вам додаткову квоту на Олімпійські ігри 2024 року в Парижі на випадок, якщо ви не зможете пройти кваліфікацію в період, що залишився. Ми робимо цей унікальний виняток ще й тому, що поточні процедури в жодному разі не компенсують кваліфікаційні бали, які ви втратили через свою дискваліфікацію”, – зазначив Бах.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Нагадаємо, Харлан відмовилася вітати росіянку Ганну Смирнову в 1/32 фіналу ЧС-2023, після чого росіянка влаштувала справжній цирк, відмовившись покидати доріжку. Вона подала протест на результат дуелі, який було відхилено. При цьому представниця РФ відповідає критеріям нейтрального спортсмена, відкрито підтримуючи ЗС РФ.

Федерація фехтування України (ФФУ) заступилася за Харлан та готується подати апеляцію на її дискваліфікацію. Сама наша шаблістка зазначила, що її просто “вбило рішення” про виключення з турніру.