Прессекретар російського президента Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що Росія “відкрита до врегулювання” та діалогу щодо війни в Україні. Однак він звинуватив Київ у тому, що він відкидає будь-які можливості діалогу у теперішній ситуації.

“Українці зберігають свої непримиренну позицію, тим більше зараз, коли вони перебувають у досить непростій ситуації, але вони, як і раніше, відкидають будь-яку можливість діалогу”, – сказав Пєсков.

Він зазначив, що жодних змін на “переговорному треку” щодо врегулювання конфлікту за минулий місяць не відбулося. Він також анонсував зустріч президента РФ Володимира Путіна із представниками країн Африки, на якій планується обговорити “українську проблематику”. За його словами, ця зустріч пройде упродовж попередньої зустрічі візиту представників африканських країн до РФ.

Заява Пєскова є цинічною та не відповідає дійсності. Україна неодноразово заявляла про свою готовність до діалогу з Росією, але Росія постійно відкидає її пропозиції. Росія продовжує обстрілювати українські міста та вбивати мирних жителів, і не робить жодних кроків до припинення війни.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Заява Пєскова також є спробою звинуватити Україну в безвихідності ситуації, і це при тому, що Україна має підтримку міжнародної спільноти, та продовжує боротися за свою свободу та незалежність.

Президент України Володимир Зеленський неодноразово заявляв, що від Росії він очікує повного виведення військ з усіх українських територій та повернення до кордонів, які були станом на 1991 рік.