Україна вже має на озброєнні крилаті далекобійні ракети Storm Shadow. Їх надала Велика Британія.

Видання CNN 11 травня повідомило, що ці ракети Україні надані Великою Британією до контрнаступу, який має статися навесні цього року (за прогнозом керівника ГУР Кирила Буданова).

“Велика Британія поставила Україні численні крилаті ракети Storm Shadow, що дало українським силам нову здатність завдавати ударів великої дальності напередодні довгоочікуваного контрнаступу проти російських військ”, – пише видання.

Після цієї публікації міністр оборони Британії Воллес офіційно підтвердив, що Україна отримала ракети повітряного базування Storm Shadow. Це сталося під час виступу чиновника перед депутатами Палати громад британського парламенту. Воллес назвав цей крок “пропорційною відповіддю на ескалацію, здійснювану Росією”.

Зазначається, що дальність Storm Shadow дозволяє завдавати ударів по окупованій Росією території України. Перед передачею ракет Велика Британія начебто отримала запевнення від української сторони, що України не завдаватиме ударів цими ракетами по території Росії.

Довідково: Storm Shadow — крилата ракета великої дальності, розроблена спільно Великою Британією та Францією. Її запуск здійснюється з літаків стратегічної авіації. Випробовування ракет відбулося у 2002 році й з того часу Storm Shadow використовували у збройних конфліктах, зокрема, під час війни в Іраку та Лівії.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Storm Shadow має довжину 5,1 метра, важить від 500 до близько 1300 кг і може нести бойову головку масою до 450 кг на відстань понад 250 км (деякі модифікації передбачають дальність польоту до 560 км). Ракета може пролітати на висоті до 50 км зі швидкістю понад 1000 км/год, використовуючи навігаційну систему для точного наведення на ціль.

Storm Shadow є частиною системи ракетного озброєння, яка використовується Великою Британією та деякими іншими країнами, такими як Італія та Франція. Вона є важливим елементом в сучасних повітряних операціях і забезпечує можливість завдання точних ударів з великої відстані в різних умовах бойових дій.