Міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров виступив із гострими звинуваченнями на адресу Сполучених Штатів через розголошення деталей торішніх закритих переговорів. Приводом для роздратування Кремля стала офіційна заява американського держсекретаря Марко Рубіо, який публічно спростував існування будь-яких таємних угод між країнами на саміті в Анкориджі.

Очільник російського дипломатичного відомства зухвало назвав твердження Білого дому «нетактовними», намагаючись запевнити, що Москва нібито погодилася на початкові пропозиції США. Зі свого боку, аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) підкреслюють, що за допомогою подібних маніпуляцій Кремль прагне виправдати гальмування мирного процесу і виставити Вашингтон винуватцем зриву дипломатичних зусиль.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до 3 ОШБр. 🇺🇦

Російська сторона тривалий час активно використовувала міфічні наративи про так званий «дух Анкориджа» для створення хибного враження про свою нібито конструктивну позицію на міжнародній арені. Проте жорстка та прагматична оцінка з боку Марко Рубіо повністю зруйнувала пропагандистські плани Москви, підтвердивши, що під час зустрічі лідерів держав відбувалося лише первинне обговорення можливих ініціатив.

Як зазначається у свіжому звіті ISW, двосторонній саміт на Алясці, який відбувся ще 15 серпня 2025 року, насправді завершився абсолютним дипломатичним провалом. Зустріч Дональда Трампа та Володимира Путіна тоді закінчилася без традиційної спільної пресконференції чи навіть офіційної вечері, не залишивши по собі жодного підписаного юридичного документа чи узгодженого комюніке.