Українцям розповіли подробиці про хантавірус — поки маловідому для наших громадян хворобу, яка, тим не менш, зараз перебуває в центрі світового інформаційного порядку денного через спалах на круїзному лайнері Hondius. Пасажири судна тепер потенційно можуть рознести інфекцію по різних куточках світу.
Як розповіла завідувачка кафедри епідеміології ЛНМУ, професорка Наталія Виноград, хантавірусна інфекція становить реальну загрозу, оскільки зараження відбувається повітряно-пиловим шляхом або через контакт із зараженими продуктами та водою, а сам патоген здатний довго виживати в навколишньому середовищі.
Головними переносниками вірусу є гризуни, тому ризик спалахів хвороби існує всюди, де живуть миші та пацюки, тобто фактично в більшості населених пунктів світу.
ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до 3 ОШБр. 🇺🇦
При цьому в Україні найбільш небезпечні види хантавірусу з високою летальністю не поширені.
«Ті віруси, які викликають дуже тяжкі форми з високою летальністю, в Україні не поширені. Усі хантавіруси прив’язані до конкретних видів гризунів. У нас немає таких видів, тому немає і найнебезпечніших вірусів», — пояснила професорка.
Онлайн карта боїв