В Україні щомісяця мобілізують близько 30 тисяч осіб, однак цього вистачає лише на приблизно 50% від реальної потреби у військових.

Про це в ефірі Radio NV заявив секретар комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко.

«Та мобілізація, яку ми зараз проводимо, іноді покриває лише 50%. Навіть ті 30 000, про які ми говоримо, — це приблизна цифра — закривають лише половину потреб за кількістю. А от за якістю, я думаю, відсоток ще нижчий», — наголосив він.

Порівняння з попередніми роками та проблема “якості мобілізації”
За словами Костенка, 30 тисяч мобілізованих у 2025 році — це вже не те саме, що 20 тисяч у 2023-му, адже ці категорії військових різняться за підготовкою та мотивацією.

«І сам принцип залучення людей до війська точно не гарантує високої моральної якості у військах», — сказав нардеп, натякаючи на проблему «бусифікації».

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до 3 ОШБр. 🇺🇦

Заклик до реформування мобілізації
Костенко підкреслив, що Україні потрібні чіткі правила мобілізації та підвищення як кількісних, так і якісних показників.

«Мобілізація потребує непопулярних рішень, і ми це вже побачили. Але, на жаль, у нас бояться непопулярних кроків. Намагаються перекладати відповідальність на Верховну Раду чи на ТЦК, які виконують свою роботу і ті 17 завдань, які перед ними стоять», — підсумував депутат.