Україна спільно з міжнародними партнерами формує довгострокову стратегію щодо деокупації територій, які перебувають під контролем Росії.
Про це заявив перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк під час Четвертого Міжнародного форуму Експертної мережі Кримської платформи.
Гаврилюк підкреслив, що міжнародна допомога є важливою, однак захищати державу на фронті здатні лише українські воїни. Одним із ключових завдань він назвав утримання переваги у Чорному морі, де Росія значно посилила свою присутність.
За його словами, жодна інша країна не вирішить проблеми України замість самих українців. Проте Спільний план розрахований на 10-15 років і передбачає системну роботу як на воєнному, так і на політичному рівнях.
«Крим перетворився на колосально потужну військову базу Росії. У нас є напрямки та бачення, як повернути окуповані території Україні. У нас є бачення на 10 – 15 років наперед, як рухатися та куди розвиватися», – зазначив заступник міністра оборони.
ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до 3 ОШБр. 🇺🇦
Тема повернення територій активно обговорюється й на рівні керівництва держави. Президент Володимир Зеленський під час візиту до Вашингтона висловив готовність обговорювати це питання на можливій зустрічі з Володимиром Путіним і Дональдом Трампом.
Заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця підтвердив цю позицію, наголосивши, що будь-які переговори мають враховувати реальну лінію фронту. Видання The Wall Street Journal повідомляло, що Зеленський не виключає обговорення пропорційних обмінів територіями, однак остаточне рішення щодо цілісності держави має ухвалити український народ.
Онлайн карта боїв