Увечері 2 липня на околиці Житомира стався потужний вибух, що призвів до численних руйнувань, жертв та ускладнень на трасі Київ — Чоп.
Спочатку з’явилася інформація про інцидент на автозаправній станції, однак пізніше джерела повідомили про можливий вибух на виробничому складі. Подія вже має щонайменше двох загиблих і десятки постраждалих.
За повідомленням місцевих ЗМІ та очевидців, вибух пролунав на східній околиці Житомира, поблизу села Глибочиця. Спершу йшлося про автозаправку, однак згодом сільський голова Глибочиці Сергій Сокальський заявив, що вибух стався у селі Березина на складі одного з промислових підприємств.

За словами чиновника, внаслідок інциденту пошкоджено багато приватних будинків, у районі вибуху спостерігається дим і розбите скло, а сам Сокальський не зміг дістатися до епіцентру події через значні затори.

Як повідомив керівник обласного Центру екстреної допомоги Віктор Гриньов, на місце трагедії були направлені близько 20 карет швидкої допомоги. Станом на 20:20 було відомо про двох загиблих та 15 поранених, але вже до 23:00 кількість постраждалих зросла до 24, серед яких четверо дітей. Госпіталізовано щонайменше двох жінок.

За словами очільника Житомирської ОВА Віталія Бунечка, вибух знищив близько 25 приватних житлових будинків. Крім того, через вибух було пошкоджено три лінії електропередач 10 кВ, а 50 трансформаторних підстанцій вийшли з ладу. Унаслідок аварії без електроенергії залишилося 735 домогосподарств. Над відновленням електропостачання працюють дев’ять аварійних бригад.

Через масштабну пожежу після вибуху було повністю перекрито рух на трасі Київ — Чоп в обох напрямках. Поліція організувала об’їзди:
- у напрямку Рівного — через села Теснівка та Головине;
- у напрямку Києва — через розворот біля села Гадзинка;
- також можливий об’їзд через розв’язку біля села Оліївка.
ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до 3 ОШБр. 🇺🇦
Житомирська обласна військова адміністрація звернулася до жителів міста та навколишніх сіл із проханням зачинити вікна, уникати перебування на вулиці, пити більше води та за можливості використовувати очищувачі повітря через сильне задимлення. Це необхідно для зменшення впливу можливих шкідливих речовин у повітрі.
Очевидці публікують фото й відео масштабних руйнувань, зокрема знищених будівель і пожежі. ЗМІ також поширюють інформацію про можливе згоряння автобуса, але офіційного підтвердження цієї інформації наразі немає.
Причини вибуху поки що залишаються невідомими. Житомирська міська рада повідомила, що на місце події прибули всі екстрені служби, працює оперативний штаб, а обставини трагедії з’ясовуються.
Онлайн карта боїв