Після авіаударів США по трьох ключових ядерних об’єктах Ірану зникло понад 400 кг потенційно збагаченого урану. МАГАТЕ наполягає на термінових інспекціях, щоб з’ясувати ситуацію.

Про це заявив директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі, повідомляє Fox News.

22 червня США завдали ударів по об’єктах у Натанзі, Фордо та Ісфахані. Після цього близько 900 фунтів (понад 400 кг) збагаченого урану зникли безслідно.

«Ми не маємо інформації про його місцеперебування. Наше завдання — врахувати кожен грам урану», — наголосив Гроссі.

За його словами, удар по Натанзу спричинив значні пошкодження одного з приміщень з центрифугами, а збитки в Ісфахані поки не повністю оцінені.

Іранські посадовці стверджують, що перед атаками вжили «захисних заходів», ймовірно, евакуювали матеріали, але куди саме — невідомо.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до 3 ОШБр. 🇺🇦

Попри заяви Тегерану про відсутність планів створення ядерної зброї, у МАГАТЕ не можуть підтвердити «повністю мирний» характер програми. За словами Гроссі, навіть уран, збагачений до 60% (а не до 90%, необхідних для зброї), без контролю викликає серйозне занепокоєння.

«Іран зобов’язаний повідомляти про всі матеріали. Ми маємо отримати доступ для перевірки. Час усе з’ясувати», — підкреслив директор МАГАТЕ.