Литва офіційно звернулася до Міжнародного кримінального суду (МКС) із матеріалами щодо злочинів проти людяності, вчинених білоруською владою. Уряд Литви передав документи, які свідчать про масові злочини режиму Олександра Лукашенка. Зібрані докази можуть стати підставою для початку розслідування щодо порушень прав людини в Білорусі.
Збір матеріалів для цього звернення проводив Народний антикризовий уряд під керівництвом Павла Латушка. За його словами, з травня 2020 року режим Лукашенка скоїв численні злочини, включаючи депортації та переслідування. Понад 300 тисяч білорусів були змушені залишити країну через репресії, що складає 3,5% населення.
ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до 3 ОШБр. 🇺🇦
Литва також зазначає, що деякі злочини білоруської влади були вчинені на її території, що дає підстави для юрисдикції МКС. Це означає, що тепер прокурор МКС може почати розслідування без необхідності отримувати додатковий дозвіл від Палати попереднього провадження суду.
Павло Латушко наголошує, що переслідування білорусів триває не тільки в Білорусі, але і за її межами. Білоруський режим застосовує практики заочних вироків, позбавлення майна та тиску на родичів тих, хто виїхав за кордон.
Онлайн карта боїв