Узбережжя Азовського моря, окуповане російськими військами, перетворилося на безлюдний край. Попри обіцянки російської влади створити тут сучасний курорт, пляжі Маріуполя, Кирилівки, Бердянська та Урзуфа залишаються порожніми. Туристи не поспішають відвідувати ці місця, а більшість турбаз і санаторіїв зайняті російськими військовими та представниками так званих “ДНР” та “ЛНР”.

Влада окупованих територій Донецької та Запорізької областей намагається створити ілюзію активного пляжного життя. У Маріуполі, наприклад, на центральному пляжі розгорнули масштабне “будівництво століття”. Весь травень і червень тут покривали пляж дерев’яними настилами, облаштовували дитячі майданчики, турніки, гойдалки та зали бетоном частину берега, встановивши лавочки та плануючи відкриття забігайлівок із шашликами та пивом.

Попри ці зусилля, пляжі залишаються безлюдними. Вихідні на пляжі збираються лише місцеві жителі, робітники та військові. Блогери намагаються знімати групи відпочивальників, щоб створити враження масового відпочинку, але реальність далека від цього. Буряти та мігранти з РФ, що відпочивають у кафе та на пляжах, відчувають себе господарями, кидаючи недопалки та сміття.

Ситуація на інших курортах Азовського моря, таких як Кирилівка та Бердянськ, не краща. Широкі пляжі Кирилівки залишаються порожніми, туристів немає в готелях і на базах відпочинку. Російські військові займають частину цих баз, влаштовуючи нічні бійки та стрілянину. Місцеві жителі скаржаться на постійний шум військових гелікоптерів та п’яних військових.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

У Бердянську ситуація ще гірша. Колись популярна Бердянська коса тепер пустує, усі заклади закриті, електроенергію часто відключають, що призводить до відсутності води. Російські військові заселяють порожні будинки та квартири, конфіскуючи нерухомість у місцевих жителів, що виїхали.

Окупанти мають великі плани щодо облаштування суперкурорту в Приморську. Колаборант Євген Балицький обіцяє збудувати 100 готелів та мріє про 2 мільйони туристів. Проте реальність показує, що до окупації Азовське море відвідували 5 мільйонів туристів, і нині мало хто ризикує поїхати на окуповані території для відпочинку.