Російська ракета Х-101, яка вдарила по дитячій лікарні “Охматдит” у Києві, містила західні компоненти, що свідчить про здатність Кремля обходити санкції. Про це повідомляє газета Financial Times.

Видання зазначає, що Х-101 є однією з найсучасніших крилатих ракет Росії, і її виробництво значно зросло після початку повномасштабного вторгнення в Україну. Російська оборонна промисловість продовжує залежати від запчастин із західних країн, таких як США.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Аналіз ракети, випущеної в січні цього року, виявив 16 західних електронних компонентів, зокрема, від швейцарської компанії STMicroelectronics та американських виробників Texas Instruments, Analog Devices і Intel. Ці компоненти призначені переважно для цивільного використання.

Дослідження показують, що Росія отримує ці деталі, купуючи їх на відкритому ринку та імпортуючи через Китай. У документах зазначено, що компоненти були виготовлені західними компаніями, але вироблені в КНР, Малайзії, Філіппінах, Тайвані або Таїланді.