Посол України у Британії та колишній головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний відсвяткував свій 51-й день народження 8 липня.

Залужний, відомий своєю відданістю і мужністю, здобув популярність як лідер під час повномасштабної війни на Донбасі та під час російського вторгнення.

Народився у Новоград-Волинському, виріс у військовій родині і змалку мріяв про військову кар’єру. Після закінчення Одеського інституту Сухопутних військ із відзнакою, він поступово піднявся від командира взводу до командувача бригади. У 2021 році йому доручили керувати Збройними силами України, де він здобув звання генерала під час війни.

Під час війни Залужний заробив собі звання “залізного генерала” завдяки стратегічним перемогам, особливо під час оборони Київщини, коли він вразив світ ефективністю української армії.

Після відставки від військової служби у лютому 2024 року за станом здоров’я, йому було надано звання Героя України за визначні особисті заслуги у захисті державного суверенітету.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Сьогодні Залужний має дружину Олену, яка є фінансисткою в “Укргазбанку”, і дві доньки. Їх люблять українці та підтримують в соцмережах.

Нещодавно стало відомо, що Залужний виїхав до Великої Британії, де розпочне свою дипломатичну роботу як поважний посол України у цій дружній країні.