Знищення флагмана Чорноморського флоту РФ стало значним ударом по окупантах, позбавивши їх можливості блокувати судноплавство та виконувати інші завдання. Про це в інтерв’ю “Суспільному” розповів речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук.

“Втрата флагмана – це не лише іміджеві втрати. Це потужний бойовий корабель океанічного класу, який окупанти використовували для широкого спектра завдань, зокрема для блокування цивільного судноплавства. Завдяки нашим діям ворог втратив цю можливість”, – наголосив Плетенчук.

Загалом українські військові завдали значних втрат Чорноморському флоту РФ. За даними Плетенчука, окупанти втратили третину свого бойового складу, який налічував понад 80 одиниць.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

“Знищено чотири десантні кораблі, що фактично вивело з ладу компонент, який відповідав за амфібійні операції”, – додав речник ВМС.

Втрата бойових кораблів значно послабила позиції РФ у Чорному морі. Це дає Україні можливість для посилення власного контролю над акваторією та захисту своїх морських кордонів.