Спека може негативно впливати на наш організм, погіршуючи роботу мозку та спричиняючи дратівливість і втому.

Кондиціонер допомагає підтримувати комфортну температуру, але неправильне його використання може шкодити здоров’ю. Як охолоджуватись правильно, розповіла сімейна лікарка Юлія Антасевич з MIRUM clinic.

Вплив спеки на організм

Спека активізує природні механізми охолодження тіла, такі як пітніння та перерозподіл крові від внутрішніх органів до периферії. Проте, висока температура може негативно впливати на мозок, серцево-судинну систему та викликати зневоднення, що призводить до слабкості і втоми.

Використання кондиціонера вдома чи в офісі

Щоб уникнути шкоди від кондиціонера, дотримуйтесь таких порад:

  • Регулярно провітрюйте приміщення.
  • Проводьте вологе прибирання для зменшення пилу.
  • Чистіть кондиціонер щороку, щоб уникнути накопичення бактерій.
  • Уникайте різких перепадів температури: різниця між вуличною температурою та температурою в приміщенні має бути не більше 8 градусів.

Охолодження в автомобілі

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Перед увімкненням кондиціонера в авто, провітріть салон 5-7 хвилин. Починайте з мінімального обдування і поступово збільшуйте його. Різниця між температурою в авто та на вулиці не повинна перевищувати 7-8 градусів. Не забувайте регулярно змінювати фільтри салону, щоб уникнути поширення патогенів.

Чи можна застудитися від кондиціонера?

Від самого кондиціонера захворіти важко, але неправильне його використання може послабити імунітет. Сильний холод, різкі перепади температури та сухе повітря можуть призвести до респіраторних інфекцій. Тому важливо підтримувати помірний рівень охолодження і користуватися зволожувачем повітря.