Від 9 по 24 липня у всіх регіонах України буде змінено графіки відключень світла. За ці два тижні в кожній області в один день взагалі не вимикатимуть електроенергію, в інші дні – за графіками.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що ці дії допоможуть провести вимірювання фактичного споживання в кожній області. Здебільшого такі виміри відбуваються двічі на рік – влітку та зимою, аби енергетики могли зробити чіткіший прогноз режиму роботи енергосистеми України.

Коли по Україні буде світло без жодних вимкнень:

9 липня: Дніпропетровська область;
10 липня: м. Київ;
11 липня: Київська, Хмельницька області;
12 липня: Донецька, Чернігівська, Одеська області;
16 липня: Запорізька, Вінницька, Рівненська області;
18 липня: Волинська, Львівська; Чернівецька області;
19 липня: Тернопільська; Полтавська, Херсонська, Закарпатська області;
23 липня: Черкаська, Харківська, Миколаївська області;
24 липня: Житомирська, Івано-Франківська, Сумська, Кіровоградська області.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Ці виміри покажуть, як поводяться споживачі, коли доступ до електроенергії є постійним. У компанії додали, що це допоможе з’ясувати, скільки кожна область потребує електроенергії для життєдіяльності. Проаналізувавши ці дані, Укренерго зможе забезпечити рівномірний і коректний розподіл наявної в системі потужності між регіонами.

Якщо масовані ракетні атаки РФ повторяться, а енергетична інфраструктура зазнає пошкоджень, то проведення режимів вимірів перенесуть на інший час, коли ситуація буде стабілізована.