Заступник начальника штабу 10-го командування протиповітряної та протиракетної оборони армії США полковник Розанна Клементе розкрила деталі знищення російського літака дальнього радіолокаційного виявлення (ДРЛО) А-50.

Вона підтвердила, що ДРЛО “А-50”, який вважався гордістю російської армії, був збитий зенітно-ракетним комплексом Patriot.

За її словами, 96 бригада ППО, яка влаштувала засідку на російський літак, має на озброєнні широкий спектр засобів протиповітряної оборони для захисту Києва, включаючи ЗРК Patriot, NASAMS, IRIS-T, С-300, С-125, Gepard та Avengers.

“Деякі з цих систем ППО використовуються для захисту критичної інфраструктури, інші ж мобільні й застосовуються для неординарних операцій, які увійдуть в історію”, – заявила полковник Клементе. – “Одним із таких прикладів є тактика SAMbush, тобто “повітряна засідка”, коли комплекси ППО переміщуються на передові позиції. Саме так у січні 2024 року був збитий перший ДРЛО “А-50″”.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Ця ж тактика SAMbush, за словами Клементе, була використана для знищення російського винищувача Су-27, який пролітав вздовж кордону РФ.

Полковник також повідомила, що перед бойовими операціями українські військові проходили спеціальні тренування з інструкторами з Німеччини. Ці тренування включали нічні виїзди на вогневі позиції та імітації повітряних боїв.